ترفند مخفی کردن استوری WhatsApp

شبکه های اجتماعی

وضعیت واتساپ شما (که به صورت استوری ظاهر می شود ) به طور پیش فرض برای همه افراد موجود در لیست مخاطبین شما قابل مشاهده است.

با این حال، ممکن است بخواهید استوری خود را از دوستان خاصی پنهان کنید. در اینجا نحوه مخفی کردن استوری WhatsApp  خود از برخی دوستان تان آموزش شده است.

برخلاف فیس‌بوک، واتس‌اپ به شما اجازه نمی‌دهد به‌روزرسانی‌های وضعیت خود را به افراد منتخب محدود کنید . با این حال، می‌توانید افرادی را که می‌توانند استوری های  شما را ببینند محدود کنید.

بابرندتیک همراه باشید.


 مخفی کردن استوری WhatsApp

  • برای شروع، برنامه WhatsApp را در iPhone یا Android خود باز کنید .
  • روی دکمه «تنظیمات» در پایین سمت چپ آیفون ضربه بزنید. در اندروید، باید روی سه نقطه عمودی ضربه بزنید و «Settings» را انتخاب کنید.
  • Account یا حساب” را انتخاب کنید.

 

  • بعد، روی “Privacy یا Account حریم خصوصی” ضربه بزنید.
  • سپس روی «وضعیت یا همان Status» ضربه بزنید.
  • گزینه “My Contacts Except یا مخاطبین من به جز” را انتخاب کنید، و سپس باید دوستان خاصی را که می خواهید وضعیت آینده WhatsApp خود را از آنها مخفی کنید، انتخاب کنید. می توانید پیمایش کنید و مخاطبین را انتخاب کنید یا آنها را با نام جستجو کنید.
  • پس از انتخاب مخاطبین مربوطه، روی «انجام شد یا Done» ضربه بزنید.

اکنون دکمه «وضعیت» را در گوشه پایین سمت چپ انتخاب کنید، روی نماد نمایه خود ضربه بزنید و یک وضعیت جدید اضافه کنید تا تغییرات جدید را آزمایش کنید.


حالت روح واتساپ

وقتی در واتساپ پیام ارسال می‌‌شود سه حالت یا دقیق بگویم سه نوع تیک دارد اولین نوع حالت تک تیک خاکستری است که نشان دهنده آن است مخاطب شما به هر دلیلی به اینترنت وصل نیست که اصلا پیام را دریافت نکرده است.

دومین نوع حالتی است که دو تیک خاکستری خورده است که نشان دهنده آن است که پیام توسط مخاطب شما دریافت شده است ولی مخاطب شما پیام را باز نکرده و خوانده نشده است و اما سومین حالت دو تیک آبی است که نشانگر این است که پیام توسط مخاطب شما دریافت شده و خوانده شده است همه اینها را ما توضیح دادیم تا با حالت‌‌های مختلف آشنا بشوید تا ما حالت روح واتساپ را برایتان توضیح دهیم این حالت ، حالتی است که دریافت کننده پیام با اینکه پیام را می‌‌خواند ارسال کننده پیام متوجه خواندن آن نمی‌‌شود در واقع دو تیک آبی که نمایانگر خواندن پیام است نمی‌‌خورد و حالت دو تیک خاکستری دیده می‌‌شود بهترین کاربرد این حالت برای زمانی است که کاربر نمی‌‌خواهد جواب پیام را بدهد یا به زبان دیگر بخواهیم بگویم از چت اجباری بدون اینکه طرف مقابل از دست شما ناراحت شود جلوگیری می‌‌کند.


ویژگی های حالت روح وضعیت واتساپ

با بروزرسانی واتساپ گزینه ای دیگر در واتساپ خود بنام وضعیت یا استاتوس مشاهده خواهید کرد اما این استاتوس چیست همانطور که در برنامه اینستاگرام استوری وجود دارد این دقیقا همان کار می‌‌کنند شما می‌‌توانید عکس ، فیلم ، متن ، لینک را در قسمت وضعیت واتساپ استوری کنید وقتی شما استوری‌‌ها را نگاه می‌‌کنید نام شما برای مخاطبی که استوری کرده به عنوان مشاهده کننده استوری نمایش داده می‌‌شود از ویژگی‌‌های حالت روح وضعیت واتساپ این است که با فعال کردن حالت روح واتساپ وقتی شما استوری را نگاه می‌‌کنید دیگر اسمتان برای کسی که استوری کرده است به عنوان مشاهده کننده استوری نمایش داده نمی‌‌شود. باید توجه کنید همزمان با فعال کردن حالت روح ، حالت روح وضعیت واتساپ نیز تنظیم می‌‌شود و نیاز به تنظیمات دیگری نیست و حتما از واتساپ بروز استفاده کنید.


نحوه فعال کردن حالت روح واتساپ

برای فعال کردن حالت روح واتساپ سه روش وجود دارد :
۱از طریق تنظیمات واتساپ
۲از طریق روشن کردن حالت پرواز
۳فعال کردن ویجت
برای فعال کردن حالت روح از طریق این روش ابتدا وارد قسمت Settings واتساپ شوید و سپس گزینه Account را بزنید و بعد از آن وارد قسمت Privacy شوید و در آنجا تیک گزینه Read receipts بردارید با طی این مسیر گفته شده دیگر مخاطب‌‌های شما متوجه خواندن پیام‌‌های آنها نخواهند شد و در واقع حالت روح برای واتساپ شما فعال خواهد شد. برای متوجه شدن بهتر به تصویر زیر که مراحل گفته شده را نشان می‌‌دهد را دقت نمایید.

فعال کردن حالت روح در واتساپ از طریق حالت پرواز

برای اینکه از طریق حالت پرواز استفاده کنید وقتی پیامی در واتساپ برایتان می‌‌آید قبل از آن که پیام را باز کنید و بخوانید کلا برنامه واتساپ را ببندید و در قسمت حالت پرواز ، حالت پرواز را روشن کنید تا شبکه و اینترنت شما از دسترس خارج شود و سپس برنامه واتساپ را باز کنید و پیام مورد نظرتان را بخوانید و بعد از خواندن دوباره واتساپ را ببندید و حالت پرواز را غیر فعال کنید با این کار دو تیک آبی برای ارسال کنند پیام نمایان نخواهد شد و متوجه خواندن پیام توسط شما را نمی‌‌شود.

فعال کردن حالت روح واتساپ از طریق ویجت

قبلا از توضیح این روش بهتر است ویجت را برایتان توضیح دهیم ویجت همان برنامک است که اطلاعات حاوی برنامه را در خود دارد ویجت‌‌ها در صفحه اصلی قرار دارند و همیشه روشن هستند و اما حالت روح واتساپ از طریق ویجت :
ابتدا ویجت واتساپ را فعال کنید و سپس وارد تنظیمات واتساپ شوید و سپس گزینه Account را انتخاب کنید و نهایتا گزینه Security را انتخاب کنید در قسمت Security با فعال کردن گزینه Show Security Notifications بدون باز کردن پیام‌‌های واتساپ در قسمت Home Screen حتی طولانی‌‌ترین پیام‌‌ها را می‌‌توانید بخوانید بدون خوردن دو تیک آبی ، شایان به ذکر است که این ویژگی هم در گوشی‌‌های اندروید وجود دارد هم در گوشی‌‌های آیفون که برای تنظیم هر دو باید مسیر گفته شده را طی کنید.

شرکت طراحی سایت برندتیک

شرکت برندتیک با بیش از 10 سال تجربه در زمینه طراحی و پشتیبانی انواع وبسایت در خدمت شما عزیزان می‌باشد و می‌توانید برای طراحی وبسایت با ما تماس بگیرید.

این شرکت تمام وبسایت ها را با بالاترین کیفیت و در سریع ترین زمان ممکن آماده می‌کند.

شما می‌توانید برای مشاوره تلفنی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما و همچنین استعلام قیمت طراحی سایت همین حالا با ما تماس بگیرید:

60 36 44 40 021

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
پروموت اینستاگرام؛ هزینه و مشکل پروموت instagram
نوشتهٔ بعدی
تفاوت UI و UX در طراحی سایت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست